Til forsiden
Kunstauktion - om auktionshuse og auktioner
Auktion i Aalborg 21. maj 2012
Skrevet af Administrator

35

Aalborg Auktionshus afholder auktion mandag den 21. maj kl. 17:00 , 2012 og kataloget kan ses på www.aalborgauktionshus.dk

Armstol af Illum Wikkelsø kat nr 35

Auktion mandag 24. oktober 2011
Skrevet af Administrator

31Aalborg Auktionshus afholder eftrårsauktion mandag den 24. oktober kl. 17:00

Se kataloget på www.aalborgauktionshus.dk

L. A. Ring (1854 - 1933): Kvinde i profil med udsigt gennem vindue,
olie på lærred, signeret. 57x77 cm u. ramme, vurdering kr. 35.000

Aalborg Auktionshus
Skrevet af Administrator

151 Auktion tirsdag den 30. august 2011 kl. 17:00 - Se hele kataloget på www.aalborgauktionshus.dk

Tivoli Karolinelund, Aalborg
Skrevet af Administrator

6

Aalborg Auktionshus får spændende effekter under hammeren fra Tivoli Karolinelund i Aalborg søndag den 19. juni 2011.
Auktionen begynder kl 14:00 men fra kl. 11:00 åbnes dørene for køb af katalog og købernummer.

Det er en unik chance for at købe et minde eller for at investere i et at fremtidens største samlerobjekter. Hvem

kunne ikke tænke sig, at eje sin helt egen karusselhest. Se kataloget på www.aalborgauktionshus.dk

Tivoli Karolinelund på auktion
Skrevet af Administrator

Aalborg Auktionshus har fået til opgave, at afhænde de resterende effekter i Tivoli Karolinelund, Aalborg. Kataloget vil, når udarbejdet, være tilgængeligt på
www.aalborgauktionshus.dk

Wegner og Poul Kjærholm
Skrevet af Administrator

Aalborg Auktionshus afholder auktion 18. april 2011 kl. 17.00

Kendte designere er repræsenteret, Wegner, Ole Wanscher, Poul Kjærholm, Poul Henningsen og mange andre.

Se kataloget nu på
www.aalborgauktionshus.dk

«FørsteForrige1234NæsteSidste»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner