Til forsiden
Kunstauktion - om auktionshuse og auktioner
Stor efterspørgsel på sølv
Skrevet af Administrator

Aalborg Auktionshus har efterspørgsel på ældre sølv

Kunderne/køberne er  til barok, règence sølv . Større sølv korpus som feks opsatser er der også stor focus på pt.

Indlevering er startet til september auktionen, nærmere detaljer kan ses på www.aalborgauktionshus.dk

Aalborg Auktionshus
Skrevet af Administrator

afholder auktion mandag den 30. august kl. 17:00

Se kataloget på www.aalborgauktionshus.dk

Thore Heramb f. 1916, Norge: "Anne Mari", olie på lærred, signeret Th. Heramb 45, 64x81

Auktion
Skrevet af Administrator

Aalborg Auktionshus afholder auktion tirsdag den 29. juni 2010

Se katalog og nærmere detaljer på

www.aalborgauktionshus.dk

Esben Hanefeldt Kristensen, acryl på plade, 100 x 120 cm

Skrevet af Administrator

Aalborg Auktionshus har åbent for indlevering

hver mandag til torsdag kl 10:00 - 17:30
du er også velkommen på tlf. 5052 1096

Til næste auktion søges effekter indenfor kunst - antik og design.Særlig interesse har samlinger af våben, vin og mønter.
Aalborg Auktionshus kan kontaktes via www.aalborgauktionshus.dk

Skrevet af Administrator

Kunst - Antik - Design

Nordisk Kunstauktion udstiller på Galleri Gimpels Gyde i Middelfart

dmoz.org

«FørsteForrige1234NæsteSidste»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner